kategorie ST

Kategorie sněhových děl s označením ST - standard, je produktová řada manuálně ovládaných strojů. Do této skupiny patří následující modely:

NW 220; ST 380; ST 540; ST 540 Whisper.

Základní popis zařízení:

Manuální nízkotlaké dělo s tubusem z GFK laminátu na hliníkovém rámu. Podvozek děla je konstruován žárově zinkovaným trianglem (růžicí 120°) s výškově stavitelnýma nohama nebo kolovým podvozkem vždy s možností nivelace. Dělo je osazeno pracovním světlem a varovným majákem pro signalizaci poruchy. Zařízení je horizontálně manuálně otočné v úhlu 0–360° a samočinně cyklující ve třech výsečích 27, 36 a 45°. Tubus se vertikálně manuálně naklápí v úhlu 0–43°. Ovládací skříň je uložena v rámu a je vyhřívaná. Rychlý start děla usnadňují funkční tlačítka Auto start-stop. K transportu na rolbě je rám vybaven převozními závěsy a distančními opěrami. Model Whisper je zařízení konstruované pro nižší hlukovou zátěž během provozu.

 

Všechna tato děla mají pouze manuální ovládání, avšak je možné provést jejich přestavbu na plný automat. Jednotlivé modely vždy pokrývají cenovou a výkonovou oblast a jejich využití je vždy dobré zvážit podle potřeb provozu. Takové konzultace mohou vést k eliminaci případných nákupů nevhodného modelu s ohledem na potřeby provozu.