kategorie FA

Kategorie sněhových děl s označením FA - full automat, je produktová řada plně automatických strojů. Do této skupiny patří následující modely:

FA 220; FA 380; FA 540; FA 540 Whisper.

Základní popis zařízení:

Plně automatické nízkotlaké dělo s tubusem z GFK laminátu na hliníkovém rámu. Podvozek děla je konstruován žárově zinkovaným trianglem (růžicí 120°) s výškově stavitelnýma nohama nebo kolovým podvozkem vždy s možností nivelace. Dělo je osazeno pracovním světlem a varovným majákem pro signalizaci poruch elektro. Zařízení je horizontálně manuálně otočné v úhlu 0–360° a samočinně cyklující ve zvolené výseči 0-359°. Tubus se vertikálně manuálně naklápí v úhlu 0–43°. Ovládací skříň s řídícím panelem je uložena v rámu a je vyhřívaná. Obslužný panel na rozvaděči obsahuje tlačítka pro vstup a ovládání menu, spínače pro manuální ovládání, osvětlený displej a nouzové tlačítko STOP K transportu na rolbě je rám vybaven převozními závěsy a distančními opěrami. Nutnou součástí FA děla je elektrický pohon hydrantu. Model Whisper je zařízení konstruované pro nižší hlukovou zátěž během provozu.

Děla FA se používají s řídícím softwarem SnowNet instalovaným na řídícím PC. Komunikace mezi jednotkami probíhá radiosignálem.